Paryžiaus Komunos g. 10 A,
LT - 91151, Klaipėda
El. paštas: registratura@vetrungesklinika.lt
Registratūros tel. (8 46) 41 05 70
Registratūros mob. tel. +3706 98 871 97
Šeimos kab. mob. tel. +3706 50 665 01
Rebilitacijos mob. tel. +3706 50 522 49
Klinikos darbo laikas:
I-IV 8.00 - 19.00

V 8.00 - 18.00 (registratūra)

V 8.00 - 19.00 (baseinas)

VI-VII: nedirbame

Adresas: Kuncų g. 12-54,
LT - 95205, Klaipėda
Mob. tel.: +370 698 874 98
Klinikos darbo laikas:
I-V: 8.00 - 18.00
VI-VII: nedirbame

Urologas

Gydytojas urologas konsultuoja, diagnozuoja ir gydo pacientus, sergančius inkstų, prostatos, šlapimo pūslės, šlapimo takų ir lytinių organų ligomis.
 
Apžiūros metu gydytojas urologas pirštu per tiesiąją žarną tiria prostatą, įvertinamas organo dydis, nelygumai, skausmingumas. Imamas tepinėlis iš šlaplės ir prostatos sekretas, norint įvertinti uždegiminius procesus. Atliekamas urologinės sistemos echoskopinis tyrimas, šlapimo tyrimas, imamas kraujas dėl prostatos vėžio (PSA), nustatomos lytiniu keliu plintančios ligos. 
 

Naujiena! Mūsų klinikoje įdiegtas naujas urologinis diagnostikos tyrimo metodas - urofloumetrija. Tai yra funkcinis šlapinimosi mėginys, kurio metu išmatuojamas šlapimo srovės greitis ir pasišlapinto šlapimo kiekis, kartu registruojant laiką nuo šlapinimosi pradžios iki pabaigos. Gydytojui urologui aparato rodmenys suteikia vertingą informaciją apie šlapinimosi sutrikimo laipsnį, leidžia vertinti paskirto gydymo efektyvumą, koreguoti medikamentų dozavimą ar apsispręsti, ar reikia operacijos.

Gydytojai

Edgaras Padimanskas

Titas Telksnys

 

Gydytojas Titas Telksnys

Laiškas pacientui
Sėklidžių skausmas gali būti kai kurių ligų pirmasis požymis. Todėl esant net ir nedideliam maudimui reikia pasitikrinti pas urologą. Deja, ne visada vyrai drįsta kalbėti apie savo ligas ir kreiptis į gydytoją, kuris suteiks profesionalią pagalbą. Tad pirmiausia norime supažindinti su sėklidžių susirgimais.
 
Sėklidės apsisukimas
 
Apsisukus sėklidei kapšelyje, užsiveržia kraujagyslės ir nutrūksta kraujotaka. Tuomet atsiranda stiprus skausmas. Reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją, nes sėklidė gali nustoti funkcionuoti ir ją tektų pašalinti.
 
Sėklidė apsisuka, kai pakinta jos tvirtinimasis kapšelyje. Tada ji tarsi pakimba ir bet kuriuo metu gali gali apsisukti bei užveržti kraujagysles. Gali apsisukti viena arba abi sėklidės, bet dažniausiai - kairioji.Šis sėklidžių sutrikimas būdingas paaugliams ir jauniems vyrams.Pašalinus sėklidę vyrų vaisingumas sumažėja 50%.
 
Traumos
 
Kartais sėklidės būna traumuojamos sportuojant arba dėl kitų priežasčių. Vyrai patiria stiprų pykinantį skausmą.Jei skausmas laikui bėgant nemažėja arba atsiranda patinimų, mėlynių, reikia kreiptis į gydytoją.
 
Infekcijos
 
Infekcijas sukelia lytiniu būdu perduodami mikrobai - chlamidijos , gonokokai ir kitos bakterijos. Jos yra sėklidės arba sėklidės prielipo uždegimų -orchito ir epididimito - atsiradimo priežastis. Dėl to vyrai jaučia skausmą, kapšelis patinsta, yra jautrus, karštas. Letinių susirgimų atveju ligos požymiai neryškūs.
 
Infekcinės kilmės sėklidžių uždegimo priežastis  gali būti seilių liaukų virusinis susirgimas-vadinamas kiaulytėmis,kuris gali pakenkti ir sėklides. Dėl šio viruso sukelto sėklidžių uždegimo gali išsivystyti nevaisingumas.
 
 
Išvaržos
 
Kai susilpnėja pilvo raumeninė sienelė, dalis žarnos gali prasiskverbti pro plyšį pilvo sienoje ir tokiu būdu patekti į kapšelį. Tada kapšelyje apčiuopiami įvairaus dydžio guzeliai.Skausmas atsiranda kosint, čiaudint arba tiesiog judant. Išvarža gydoma chirurginiu būdu.
 
Varikocelė
 
Sėklidėse, kaip ir kitose kūno dalyse, yra venų, kurios gali išsiplėsti.Tokia padėtis vadinama varikocele. Išsiplėtusias venas galima apčiuopti sėklidžių viršūnėje.
 
Hidrocelė arba vandenė
 
Kai skysčiai susikaupia sėklidės apvalkaluose, tokia būklė vadinama hidrocele arba vandene.Skysčiams kaupiantis, sėklidė vis labiau spaudžiama, dėl to patiriamas skausmas. Visi šie sutrikimai yra gydomi chirurginiu būdu.
 
Cistos
 
Kartais sėklidėse gali susiformuoti įvairaus dydžio cistos,kurios gali tapti ir nevaisingumo priežastimi.
 
 
Sėklidžių vėžys
 
Kai skausmas jaučiamas ne tik sėklidėse, bet ir pilvo bei kirkšnies srityse, ligoniai skundžiasi sunkumu kapšelyje, o sėklidė būna padidėjusi, kieta.  Tuomet gali būti diagnozuojamas vėžys, kuris paprastai pažeidžia tik vieną sėklidę.
 
Sėklidės vėžys, palyginus su kitais vėžio susirgimais, yra retai pasitaikantis.Tačiau dažniausiai suserga jauni vyrai.Būtina įsidėmėti, kad ankstyvas sėklidės vėžys yra sėkmingai pagydomas. Tačiau jei jis diagnozuojamas vėlyvose stadijose, gydymas ne visada yra efektyvus.Todėl labai svarbu, vos tik pajutus pirmuosius neraminančius pokyčius sėklidėse, kreiptis į gydytojus.
 
 

Skambinkite ir rašykite

Vėtrungės klinika
Paryžiaus Komunos g. 10A,
Klaipėda

 

 

Registratūra :

Ginekologinė klinika
Kuncų g. 12-54,
Klaipėda

 
 
 Registratūra:
.

Siųskite užklausą

Partneriai:

 
 
 
 
 
 
 
        

 

 

 

 

 

Kontaktai

"Vėtrungės klinika"

Paryžiaus Komunos g. 10 A
LT - 91151, Klaipėda
Tel./Faks. (8 46) 41 05 70
Mob. tel. +370 698 871 97
E. paštas: administracija@vetrungesklinika.lt

Ginekologinė klinika

Kuncų g. 12-54,
LT - 95205, Klaipėda

Mob. tel. +370 698 874 98

Privačios klinikos darbo laikas:

I-IV: 8.00 - 19.00

V: 8.00 - 18.00 (registratūra)

V: 8.00 - 19.00 (baseinas)

VI-VII: nedirbame


 


 
 

 
 

Bendraukime Facebook